Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Co to jest harcerstwo, jak wziąć udział w tej zrzeszenia? W jaki sposób zostać harcerzem?

Najnowsze

Co się robi w harcerstwie? Możemy jeździć na wycieczki, różnorodne biwaki, zloty czy obozy. Jesteśmy w stanie nauczyć się dużej ilości ciekawych rzeczy, przykładowo, jakim sposobem posługiwać się mapą czy kompasem, w jaki sposób tropić i nie dać się złapać, budować prycz oraz stelaż, poznać alfabet Morse'a i zaznajomić się z szyframi, oraz jak się odpowiednio nimi posługiwać, ale też jak udzielać pierwszej pomocy, poradzić sobie samemu w lesie i co możemy przyrządzić z puszczańskich przysmaków.

harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Na pewno zapoznasz ludzi, jakich wartości moralne przez wiele lat nie uległy zmianie, a w ich życiu społecznym najważniejsze są duch przyjaźni oraz przygody. Najprawdziwszych przyjaciół odnajdziesz właśnie w harcerstwie. (podstawowe wyposażenie: Busola) Najbardziej magiczne jest ognisko, które połączy wszystkich harcerzy i harcerki, oraz niesamowity klimat, jaki możemy poczuć tylko w takim momencie. Większość ludzi nie wie, iż harcerstwo w naszym kraju jest nieco inne niż skauting, który jest bardzo popularny na całym świecie. Skauci bardziej skupiają się na poznawaniu Ziemi, a harcerze na duchu przygody, koleżeństwie i niepodległości narodowej. Polscy harcerze są zrzeszeni w związki, jakie odróżniają się od siebie metodą i sposobem wychowania religijnego.

ZHR, ZHP (czyli Związek Harcerstwa Polskiego) oraz SHK "Zawisza" (skrót odStowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza") istnieją na terenie całej Polski, dlatego nie trzeba ich specjalnie szukać. Na pewno znasz chociaż jedną osobę, jaka do nich należy. Istnieją również związki funkcjonujące jedynie w wybranych regionach, więc automatycznie ich członków jest mniejsza ilość i trudniej do nich trafić. Kiedy już wybierzesz się na pierwszą zbiórkę i dojdziesz do wniosku, że jest to coś, co ci się niezwykle podoba, to spytaj rodziców o pisemną zgodę.

harcerstwo
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Oni przede wszystkim powinni być poinformowani o twoim uczestnictwie w harcerskim życiu. Istotny jest również kontakt bezpośredni na przykład z zastępowym albo drużynowym. Stąd nie zapomnij podać swojego numeru telefonu i poprosić o numer telefonu zastępowego. Miej na uwadze, że harcerstwo nic nie kosztuje, bo to forma działania społecznego. Jeżeli ktoś będzie domagał się od ciebie większych sum, z pewnością nie jest harcerzem. Wiadomo, zbierane są sporadyczne składki, lecz nie wynoszą one więcej niż pięćdziesiąt złotych na rok.

Jeżeli szukasz podobnych danych na omawiany temat, to także rzuć okiem na stomatolog warszawa wilanów analogiczne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Akcesoria harcerskie można nabyć w specjalnych sklepach, jak składnica harcerska. Można tam zakupić wszystko czego potrzebuje prawdziwy harcerz. Przykładowe akcesoria do przejrzenia: .