Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Co jest lepsze? Brykiet czy użycie drewna? Z czego lepiej korzystać? Jak wyglądają między nimi różnice?

Najnowsze

Kominek jest coraz częściej podstawowym źródłem ogrzewania w lokum mieszkalnym. Kominek instaluje się razem z ogrzewaniem gazowym, elektrycznym albo przykładowo pompą ciepła. Palenie w kominku to spora oszczędność, może dać dość mocne zmniejszenie zużycia różnych paliw, co za tym idzie - można liczyć na niższe koszty ogrzewania. Ponadto, ogień w kominku to wspaniały klimat i romantyczny nastrój.

kominek
Author: noguerajef
Source: http://www.sxc.hu
Aby jednakże być w stanie cieszyć się z zalet kominka powinniśmy skorzystać z idealnego jak i sprawdzonego paliwa. W kominku właściwie możemy palić różnymi rzeczami, jednak niestety nie wszystko jest odpowiednie jako paliwo kominkowe. Tak naprawdę doskonałe do paleniska jest drewno oraz brykiet drzewny. Najlepsze drewno można zakupić w specjalistycznych sklepach z tego typu surowcami (sprawdź Drewnex), szczególnie jak drewno kominkowe Wrocław ma w ofercie najciekawszą ofertę - propozycja drewna kominkowego. Co do brykietu to jest to drewno, lecz w kawałkach, które są dodatkowo sprasowane z użyciem wysokiego ciśnienia, bez dodatku żadnych klejów, żywic oraz innych lepiszczy.

Jeżeli Twoim celem na dzisiaj jest odszukanie kolejnego tak niebanalnego artykułu jak ten, to bardzo zalecam tę witrynę (https://www.laccery.com/pl-pl/barierki-techniczne.html). Przemyśl to - ona przypadnie Ci do gustu.Znaczy to po prostu, że jest to suche drewno o faktycznie wysokiej gęstości, a niewielką lub żadną ilością wolnych przestrzeni we wnętrzu kostki. Brykiet charakteryzuje się oprócz tego mniejszą wilgotnością niż drewno. Suszone w suszarni, przez około 2 lata pod przykryciem w przewiewnym miejscu, drewno (skorzystaj z promocji na klej do drewna http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe/kleje-do-drewna) posiada wilgotność na poziomie 14-15%. Brykiet dobrze zapakowany i przechowywany, dzięki suszeniu i sprasowaniu trocin pod wysokim ciśnieniem, osiąga wilgotność na poziomie 5-7 procent. A mniejsza ilość wilgoci w paliwie daje większą wydajność oraz bardziej efektywne spalanie. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia z takim samym zjawiskiem jak podczas palenia drewna.Mają miejsce takie same fazy, to znaczy suszenie, odgazowanie, spalanie związków gazowych jak i spalanie całkowite, z tym że tego typu reakcje dzieją się w innych proporcjach. Po podłożeniu ognia brykiet najczęściej opala się, ponieważ warstwa z zewnątrz produkuje związki gazowe, które ulegają spalaniu i podnoszą temperaturę brykietu. W następnej kolejności proces zagazowania przesuwa się w głąb kostki brykietu, a to uwalnia gazowe związki z głębszych warstw kostki. Warto kupować brykiet oraz drewno we Wrocławiu, ale nie tylko, ponieważ tak samo jak węgiel Wrocław to bardzo dobra destynacja - dystrybutor węgla na opał.