Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Czy warto kupić opony całoroczne?

Najnowsze

Opony całoroczne, są wyrobem kompromisowym pomiędzy oponami zimowymi a letnimi. Całoroczne opony mają grono swych sympatyków i sprawdzają się w polskich warunkach atmosferycznych. Są wytwarzane ze specjalnej mieszaniny gumy, jaka pozwala na ich użytkowanie tak w ciepłych warunkach letnich, jak też w minusowej temperaturze w trakcie zimy.

opona
Author: Wolfgang
Source: http://www.flickr.com
Opony wielosezonowe mają też charakterystyczny bieżnik, który ma zwiększoną ilość lameli, zapewniających większą przyczepność jak też specjalne klocki, pomagające jeździć w miesiącach zimowych. Trzeba jednakże pamiętać, iż opony wielosezonowe, nawet gdy należą do tej samej klasy opon, co opony zimowe, nie zapewnią kierowcy jednakowych właściwości trakcyjnych podczas zimy.

Czy uważasz, że zamieszczone tu dane są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj stronę www (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-do-ciezarowek.html), a znajdziesz tam nie mniej istotne wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Opony (zalecamy tą stronę) całoroczne poleca się kierowcom, którzy poruszają się głównie po drogach w miastach i nie wypuszczają się zbyt często na podmiejskie drogi ekspresowe.

W ostatnich latach najbardziej wpływowe magazyny z branży motoryzacyjnej, włączyły opony wielosezonowe do swych dorocznych testów (informacje na temat opon wielosezonowych). Zostały one poddane - podobnie jak opony zimowe oraz letnie - testom w każdych warunkach pogodowych, w celu upewnienia się, że sprawdzają się tak na suchych, jak też mokrych czy zaśnieżonych powierzchniach, i zagwarantują kierowcom oczekiwany poziom bezpieczeństwa. Trzeba jednakże zaraz zaznaczyć, że nie uzyskują one powalających wyników we wszystkich mierzonych kategoriach, w szczególności w porównaniu do sezonowych opon. Dzieje się tak, bo opony letnie czy zimowe są wykonane z materiałów celowo dobranych do konkretnej pory roku i stąd lepiej sprawdzą się w specyficznych warunkach.Tymczasem opony Bridgestone mają za zadanie sprawdzić się znakomicie w każdą pogodę, jednak przy umiarkowanych warunkach drogowych, czyli w rejonach o relatywnie małych wahnięciach temperatur, w miastach oraz na drogach dobrze przygotowanych (zobacz opony Bridgestone). Plusy i negatywy całorocznych opon. Opony wielosezonowe nadają się głównie dla użytkowników, których dominującym środowiskiem eksploatacji samochodu jest przestrzeń miasta. Zarazem nie pokonują oni długich tras jak też preferują umiarkowany styl jazdy. Nabywając nowe opony musimy zwracać uwagę na oznaczenie opon - całoroczne opony mają specjalne oznaczania.