Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Czym się cechuje piasek powstały z kwarcu, gdzie jest stosowany w różnych gałęziach przemysłu.

Najnowsze

Kwarc to jeden z najbardziej popularnych minerałów które występują na ziemi, a znany jest on przede wszystkim w postaci piasku. Na terenie naszego kraju występują bardzo duże ilości takich piasków, które są powszechnie stosowane w wielu różnych gałęziach przemysłu.


piasek kwarcowy
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com


Na tym minerale między innymi jest oparty przemysł (sprawdź maszyny do obróbki metali) szklany, bowiem to właśnie piasek jest podstawowym produktem do wytwarzania szkła. W przypadku surowca do produkcji konieczne są jego określone parametry, czyli skład chemiczny i uziarnienie. Zależnie od nich piasek dzieli się na parę różnych odmian, które odnoszą się do konkretnych typów szkła. W naszym kraju działa kilka kopalni dostarczających piasków dobrej jakości, przez co dostęp hut do odpowiedniego surowca jest cały czas zagwarantowany.


Następnym zastosowaniem, jakie będzie miał piasek kwarcowy jest produkcja form. Przy tym zastosowaniu piaski muszą posiadać odpowiednią temperaturę spieku, gwarantującą odpowiednie parametry gotowych produktów. Lecz chyba największym odbiorcą różnych odmian piasku stało się budownictwo, bowiem tam materiał ten jest bardzo powszechnie wykorzystywany.

Czy nasz post jest dla Ciebie ciekawy? Masz ochotę poznać sporo treści na ten temat? Zatem kliknij tutaj (http://magross.pl/kluber/altemp-q-nb-50/) i przeczytaj nowy wątek.

Piasek używa się tam do wytwarzania betonów, cegieł, a także zapraw. Jeśli chodzi o pierwsze dwa zastosowania powinien on mieć odpowiednie właściwości, natomiast w przypadku zapraw wymagania będą znacznie mniejsze.
Dlatego też w takich przypadkach piasek najczęściej jest wydobywany w najbliższej okolicy, żeby oszczędzić na kosztach transportu. A że na każdym terenie jakieś złoża piasku można znaleźć, to nie ma żadnych problemów z dostępem do tego surowca.