Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Drgania maszyn jako niebezpieczeństwo dla składników konstrukcyjnych budynków

Najnowsze

Wszystkie narzędzia i maszyny są źródłem drgań. Drgania przenoszą się na budynki i ich otoczenie, przez co tworzą zagrożenie dla części konstrukcyjnych budowli, wpływają niekorzystnie na pracę innych sprzętów, oraz są ewentualnym zagrożeniem dla zdrowia ludzi.
wibroizolatory
Author: iStock
Source: T.S.H. POLMAR


Jakakolwiek maszyna i narzędzie jest źródłem gwaru i drgań wypływających z sił dynamicznych funkcjonujących impulsowo, albo okresowo zmiennych.


Zarządzanie
Author: trailersoftheeastcoast
Source: http://www.flickr.com


Duży wybór z kilkudziesięciu przeróżnych rodzajów wibroizolatorów, z których każdy odpowiedni jest dla nieco różnego zakresu aplikacji, obciążeń, czy częstotliwości, jest w stanie zapewnić efektywne rozstrzygnięcie większej części kłopotów związanych z wibracjami. Wibroizolatory to metalowo-gumowe, plastyczne połączenia maszyn i urządzeń z gruntem, przynoszące zmniejszenie poziomu hałasu i wibracji. Wydatnie obniżają poziom drgań i wibracji maszyn, a również obniżają generowany przez nie hałas. Wibroizolatory przemysłowe polecane są między innymi dla takich zastosowań jak wentylatory (znajdź więcej), pompy, silniki elektryczne i spalinowe, wytwornice, sprężarki, młyny, urządzenia papiernicze i dużo innych. Do kluczowych walorów wibroizolatorów można zaliczyć możliwość izolacji wibracji, niewielkie wymiary upraszczające montaż, wysoką trwałość i solidność, bezobsługową, bezpieczną pracę, przyjmowanie dużych obciążeń jednostkowych, również szczególne typy określone do podwieszeń.
Stosowanie wibroizolatorów do posadowienia maszyn ułatwia również ich składanie i poziomowanie, a również szybką przemianę ich pozycji. Sprawne działanie wibroizolatorów zależne jest od doboru ich parametrów, w zależności od parametrów posadawianego sprzętu.