Jak działa zgrzewarka? Które środki zabezpieczające należy zachować w trakcie używania jej ?

Najnowsze

Zgrzewarka to bardzo przydatne urządzenie. Najnowsze modele posiadają zamontowany włącznik krańcowy, więc po opuszczeniu ramienia górnej elektrody, są same w stanie rozpocząć proces grzewalniczy w bezpieczny i prawidłowy sposób.
Jak taka zgrzewarka dokładnie funkcjonuje ?


Cały proces rozpoczyna się w ten sposób, iż na początku timer czeka 1 sekundę, żeby użytkujący maszynę miał czas żeby docisnąć elektrody, potem zaś włącza prąd zgrzewania na okres, który jest określony potencjometrem w przedziale 0-4 sekund. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie użytkownika są wolne, nie ma konieczności również stosować nożnego włącznika.

Namawiamy Cię do przejrzenia kolejnego postu na podobny temat - w nim wyszukasz ważne treści. Zatem idź do strony (https://kador.pl/historia/) i ciesz się do woli.

Krańcowy włącznik (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/produkty/oswietlenie-lampy-norlys/) jest uruchamiany poprzez palce umieszczony w górnym ramieniu elektrody, ten za to wprawia timer w ruch.


Podsumowanie testu
Author: silentworks.pl
Source: silentworks.pl


Zgrzewarka posiada najczęściej nieskomplikowany timer z prostym systemem. Pierwszy ustawiony jest na stałe, jego czas za to wynosi jedną sekundę. Po upływie tego czasu jednak odblokowuje się drugi timer, jaki posiada włączony potencjometr który służy do regulowania czasu zgrzewania. Choć te modele zgrzewarek wydają się o wiele bardziej komfortowe w użyciu, niż przykładowo urządzenia ręczne do taśm pp, to jednakże w trakcie użytkowania ich powinniśmy zachować ostrożność. Przede wszystkim należy założyć okulary - polecam transaco.


Takie coś jest bardzo istotne, bo nawet jeżeli prąd będzie włączany i odłączany przy elektrodach, które są dociśnięte, to jednak kawałek stopionego metalu może odprysnąć w którymś kierunku, na przykład do naszego oka - zgrzewarki.
Jak więc widać, dobra zgrzewarka jest to urządzenie wysokiej jakości, ale żeby odpowiedzialne z niej korzystać należy zachować środki ostrożności. Tylko wtedy będziemy pewni, że nic złego się nie przydarzy.