Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Jak prawidłowo przysposobić samochód na wiosnę – na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Najnowsze

Zima to trudny czas dla samochodów– ujemna temperatura, ciężkie drogowe warunki i częste opady. Właśnie dlatego gdy tylko nadejdzie wiosna, musimy odświeżyć samochód po zimie i przygotować go na nadchodzący sezon. Sprawi to, że będzie on się elegancko prezentować, a my będziemy mogli czerpać przyjemność z przejażdżki.

opony samochodowe
Author: EveryCarListed P
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą kwestią, o którą musimy zadbać, są odpowiednio dobrane opony samochodowe. Zmiana zimowych opon na letnie jest niezbędna – zapobiegnie ona zbyt szybkiemu zużyciu bieżnika, zapewni lepszą przyczepność do drogi, a także polepszy bezpieczeństwo w czasie jazdy. Jeżeli posiadamy letnie opony samochodowe z poprzedniego sezonu, powinniśmy sprawdzić, czy nadają się one do ponownego zastosowania- .
Najistotniejsza jest w tym wypadku głębokość bieżnika – jest ona za mała, warto rozważyć zakup nowego kompletu ogumienia. Poszukując nowych opon, warto zwrócić uwagę na opony Nexen. Wyróżniają się one bowiem szczególną trwałością i odpornością na ścieranie, dzięki czemu z powodzeniem posłużą nam one na dłużej. Opony Nexen cechuje także świetna przyczepność, która zatroszczy się o to, by samochód dobrze trzymał się podłoża. Zmianę opon najlepiej jest dokonać w fachowym warsztacie – wtedy możemy być pewni, że są one najwyższej jakości oraz że zostały poprawnie założone.


Istotne jest również samo wyposażenie naszego samochodu, a w sumie jego bagażnika. Dobrze jest zerknąć, czy nasz pojazd ma kompletną apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, jak również czy znajduje się w nim obowiązkowa kamizelka odblaskowa. Choć czynności te wydają się oczywiste, dużo kierowców o nich zapomina.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://artgrafcars.pl/zmiana-koloru-auta/), a zapewne odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

A ostrzegawczy trójkąt czy kamizelka odblaskowa mogą uratować nam zdrowie i życie- .

zielony samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim krokiem przygotowującym pojazd na wiosnę jest jego lakier. Bardzo często stosujemy kosztowne szampony i woski, a pojazd wciąż jest matowy. Rozwiązanie tego problemu jest wyjątkowo nieskomplikowane – jest to woda demineralizowana. Ten funkcjonalny płyn ma dużo najróżniejszych zastosowań, niewiele osób wie jednak o tym, że woda demineralizowana doskonale nabłyszczy lakier (więcej o: powłoka ceramiczna) i sprawi, że pojazd zachowa elegancki wygląd na dłużej.