Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Kilka ciekawostek o oświetleniu Led. Czy chcesz wiedzieć, co może oznaczać jego posiadanie?

Najnowsze

Oświetlenie typu LED jest osiągalne na rynku już od dość długo. W centrach handlowych wielu dużych miast takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań pojawiły się punkty sprzedające wyłącznie innowacyjne lampy ledowe dla mieszkań oraz specjalistyczne oprawy przemysłowe led dla marketów i zakładów wytwórczych. Jak to zwykle jest w przypadku różnych pomysłów mało kto ma świadomość skąd ów wynalazek się wywodzi oraz jakie jest nazwisko jego odkrywcy.

Termin LED jest akronimem od angielskich słów light-emitting diode, które przekładamy na język polski jako dioda elektroluminescencyjna czy po prostu jako dioda świecąca. Za jej odkrywcę uznaje się amerykańskiego badacza i profesora University of Illinois – Nicka Holonyaka. Chociaż może się to zdawać nierealne, diody według pomysłu Holonyaka zaczęto produkować już w latach sześćdziesiątych minionego stulecia. Dzisiaj patent tego amerykańskiego inżyniera ma naprawdę szerokie zastosowanie. Ogromną zaletą lamp wyposażonych w diody świecące jest ich wytrzymałość. Uważa się, że oświetlenie tego rodzaju może działać nawet przez trzydzieści lat. Wprawdzie koszt kupna lamp ledowych jest o wiele wyższy niż typowych lamp żarowych, ale w związku z nieprzeciętną żywotnością LED inwestycja w nie na pewno będzie opłacalna. Inną ciekawą właściwością lamp z diodami elektroluminescencyjnymi jest możliwość wybrania barwy światła przez nie wytwarzanego - sprawdź ofertęŚwiatło białe ciepłe idealnie nadaje się do wnętrz domów i mieszkań, światło zimne natomiast dobrze sprawdzi się w biurach, halach fabrycznych, składach, gabinetach dentystycznych i salonach kosmetologicznych. Wysokowydajne oświetlenie przemysłowe ma ogromne znaczenie zarówno dla właścicieli firm jak i dla ich pracowników. Nabycie żywotnych lamp ledowych i wyposażenie w nie miejsc pracy szybko przyniesie oczekiwane oszczędności i zagwarantuje członkom załogi odpowiednie warunki do pełnienia obowiązków zawodowych.