Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Najem żurawi

Najnowsze

Jest dużo sprzętów służących do transportu. W grupie takich sprzętów znajdują się maszyny do transportowania towarów za pomocą haka, albo innego czynnika chwytnego, instalowane na podwoziach pojazdów samochodowych. Są to żurawie przenośne. Żurawie jest możliwość w całkiem prosty i szybki sposób przewozić z jednego podwozia na drugie.

Żurawie na budowie
Author: Canuckistan
Source: http://www.flickr.com
Ze względu na cechy konstrukcyjne, również prace przy których urządzenia te są użytkowane, możemy je podzielić na żurawie uniwersalnego zastosowania, również żurawie leśne i przemysłowe. Różnią się nie jedynie konstrukcją, lecz też ilością cyklów pracy. Ze względu na udźwig, dźwigi można podzielić na drobne, średnie i duże.

Każdy dźwig (sprawdź serwis suwnic pod adresem grupapartner.pl) jest inny, więc zapoznanie się z wytyczną i przestrzeganie jej jest nieodzowne, żeby uniknąć nieszczęśliwych wypadków i sporych uszkodzeń sprzętu - żurawie przenośne - zajrzyj tutaj. Żurawie przenośne potrafią obsługiwać tylko osoby mające właściwe upoważnienia. Operator jest w stanie realizować wyłącznie te roboty, jakie są zaprezentowane w instrukcji. Dozwolone jest usuwanie tylko drobnych, opisanych w instrukcji mankamentów. Wszelkie pozostałe prace konserwacyjne powinny być czynione przez jednostki kompetentne z właściwymi upoważnieniami.

Dźwig przemysłowy również służy do przesuwania ciężarów na platformach wzdłuż twardych prowadnic nachylonych do poziomu pod kątem większym niż 15 stopni, pomiędzy ustalonymi poziomami.dźwig
Author: Alexandre Prévot
Source: http://www.flickr.com
Aby skorzystać z pracy owego gatunku machin nie trzeba posiadać ich na własność. Istnieje mnóstwo jednostek jakie proponują wynajem dźwigów i innych maszyn specjalnych - wynajem dźwigów. Jest możliwość wynająć maszynę wraz z obsługą operatorską. Operator stale winien stwierdzić, czy w strefie pracy żurawia nie przebywają jednostki postronne. Strefa ta zawsze winna być wydzielona i oznaczona. W aucie z pracującym dźwigiem trzeba włączyć światła ostrzegawcze, zaciągnąć hamulec (profesjonalne zaciski hamulcowe) ręczny i podłożyć zabezpieczenia pod koła. Operator musi mieć hełm ochronny, należyte obuwie i odzież niekrępującą ruchów. Szanując istotne reguły można mieć pewność, że wszelkie postępowanie zostanie zrealizowane w sposób skuteczny i bezpieczny.