Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

O czym powinno się pamiętać, budując domek na wsi?

Najnowsze

Własny kąt na wsi lub w małym miasteczku ma mnóstwo plusów Po czasie wielkiej urbanizacji, pośród obywateli polskich miast nastała moda na budowanie domków za miastem, daleko od zgiełku.

Rozwiązanie takie było już od dawna znane w innych rejonach globu, ale raczej uskuteczniane przez wyższe klasy.
Aktualnie na domek wakacyjny, czyli tzw. daczę, stać coraz częściej middle-class. Ludzie cenią sobie powolność i ciszę wsi, jednak cenę spłaca się niemożliwością korzystania z garści udogodnień.

Bez zwłoki zerknij tu (https://www.profbud.info/mieszkania-ursus) - to naprawdę gratka dla każdego miłośnika tematu, który w tym artykule przestawiamy. Ta wiadomość na pewno da ci do myślenia.Po wsiach często nie ma rur z wodą, dlatego też w czasie budowy domku trzeba wykopywać studnie studnie zapuszczane lub samodzielnie ciągnąć kosztowne rury. Pobocznym kosztem jest też oczywiście instalacja prądu i gazu. Ogrzewanie to najmniejszy problem, piec gazowy lub węglowy w piwnicy to inwestycja, która się szybko zwraca. Największe przedsięwzięcia to przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Author: wfeiden
Source: http://www.flickr.com/
Urządzenia te opierają się na procesach biologicznego i mechanicznego uzdatniania. Oba procesy występują w dwóch etapach. W pierwszym, mechanicznym i beztlenowym, ścieki fermentują i rozkładają się na materię płynną i ciekłą w specjalnych osadnikach. W drugim etapie biologiczna oczyszczalnia ścieków wytwarza tlenowe reakcje rozkładu. Najczęściej używane technologie to drenaż rozsączający, filtr gruntowy i hydrobotanika. Alternatywnym rozwiązaniem dla stawiania przydomowej oczyszczalni ścieków jest toaleta kompostująca. Przydatna opcja dla uprawiających role, gdyż obok utylizacji ścieków, otrzymamy wartościowy nawóz dla roślin.

Marząc o otworzeniu prywatnej firmy gastronomicznej, takiej jak bar czy zajazd, trzeba włożyć pieniądze w separator oleju, nazywany też separatorem tłuszczu. Ścieki oleiste z kuchni nie powinny być zabierane normalnie przez zespół oczyszczający, powinny przelecieć przez dodatkowe przyrządy separujące.

Jak widać, konstrukcja daczy to nie jest łatwa rzecz. Jednak nie wszystko musi być na naszej głowie, wiele firm oferuje pełny zestaw usług, również z zadbaniem o wodę i odprowadzanie ścieków. Nie trzeba dodawać,że za większą cenę.