Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

O tym jak jeden wynalazek odmienił cały świat

Najnowsze

Mamy w historii świata innowacje jakie powodują iż zmienia się cała nasza rzeczywistość. Potem glob już nie jest takim jak był i nigdy już nie będzie tak samo. Takowym wydarzeniem we współczesnej historii świata jest wynalazek silnika. W zamiarze miało być to narzędzie ułatwiające życie rolnikom i eliminujące problem z niewystarczającą ilością jedzenia.

Vauxhall Astra
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Rezultat przerósł przewidywania nawet samych konstruktorów. Jednym słowem, był to bodziec do rozwoju współczesnego przemysłu. W niecałe sto lat zrewolucjonizował metody przemieszczania się. Powstały całkiem nowe słowa takie jak motoryzacja. Na ten temat także tutaj: odnośnik.

Wynalazek ten spowodował także rewolucję w wytwórczości. Produkcja nie tylko uległa przyśpieszeniu, lecz także diametralnie się zmieniła. Zapewnił on powstanie produkcji seryjnej, później z biegiem czasu doprowadziło to do pojawienia się pojęcia standaryzacji, która zdecydowanie ułatwiła nam życie. Nie trzeba już polegać na jednym fabrykancie na przykład żarówek.

Kia Cerato 1.6 SX 2014
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
Najogromniejszą chyba rewolucją mającą związek z powyższym wynalazkiem okazał się wynalazek czterokołowca. Jak większa część nowości najpierw był on tylko zabawką dla bogatych, jednak dość prędko stał się czterokołowiec czymś codziennym. Powstał przemysł obsługujący ten wynalazek, czyli przemysł motoryzacyjny. Motoryzacja - Warsztat tuningowy s-performance, a więc całokształt zjawisk mających związek z przedmiotem jakim jest samochód, jest dziś jedną z najogromniejszych gałęzi gospodarki. Nie przypadkowo podniesienie cen benzyny w latach 70 spowodowało jeden z największych zastojów w gospodarce światowej, a jednym z pierwszych symptomów zapaści gospodarczej u progu XXI w. był spadek sprzedaży nowych wozów.

Analogicznie - stały wzrost sprzedaży w dłuższym okresie może rokować poprawę koniunktury w gospodarce. Motoryzacja stała się także obiektem troski polityków, i to od samego początku. Jednym z naczelnych przedsięwzięć propagandowych najbardziej krwawego dyktatora Zachodniej Europy było stworzenie samochodu dla robotnika. I dzisiaj w spokojniejszym okresie z ław parlamentarnych daje się słyszeć co jakiś czas narzekania a to na jakość dróg bądź też brak rodzimej marki samochodu. Wszystko to może świadczyć o tym jak wielkie znaczenie ma motoryzacja w dzisiejszym świecie. A tu akcesoria, które przydadzą się każdemu kierowcy - pozostała chemia samochodowa.