Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Obróbka stali i blach: co należy obecnie na ten temat wiedzieć?

Najnowsze

Obrabianie stali za pomocą nowoczesnej technologii wymaga stosowania odpowiednich narzędzi. Jakie to są sprzęty, jakie prace warto nimi wykonać? Zginanie stali i blach nie jest łatwe bez odpowiednich narzędzi. Najczęściej do realizowania tych czynności używana jest prasa krawędziowa.
Używana prasaprasa (wypróbuj Mar Agency Sp. z o. o.) krawędziowa charakteryzuje się dość mocno zróżnicowanymi parametrami, dlatego gięcie blachy lub stali będzie przebiegało naprawdę szybko przynosząc niezwykle dobre efekty. Pośród różnych rodzajów pras krawędziowych wielką popularnością cieszą się przyrządy, w których proces gięcia został całkiem zautomatyzowany. Są one kierowane komputerowo. Nie wymagają one tak bogatego doświadczenia od osób, które będą je obsługiwać, cały proces zginania blachy nadzoruje program komputerowy. Innym rodzajem pras krawędziowych są prasy sterowane manualnie. Do ich obsługi zazwyczaj zatrudniani są jedynie bardzo doświadczeni pracownicy, gdyż są to urządzenia niezwykle precyzyjne wymagające dużych zdolności. Zobacz więcej: grupamarat.Napędzanie sporej ilości maszyn nie może mieć miejsca bezpośrednio przy pomocy silnika. Duża ich liczba powinna być napędzana pośrednio. Do takiego sposobu napędzania wykorzystywane są przekładnie - kliknij -. Wykorzystywane przekładnie przenoszą ruch z elementu napędowego zmieniając równocześnie jego prędkość. Pośród wykorzystywanych przekładni wyróżniamy tak naprawdę przekładnie hydrauliczne i mechaniczne. Bardzo prosta przekładnia mechaniczna zbudowana jest tylko z dwóch kół. Mogą się one stykać ze sobą, ale nie jest to warunek niezbędny do ich poprawnego działania. Wykorzystuje się w nich koła zębate, które zazębiając się o siebie przenoszą napęd. Ten typ przekładni jest dość często spotykany ze względu na to, że cechuje go niezwykle wysoka sprawność. Ich cechą charakterystyczną są malutkie rozmiary. Są niezwykle proste, nie hałasują w czasie pracy – to też cechy, które będą przyczyniały się do ich zwiększającej się popularności.


cięcie stali
Author: Carl Wycoff
Source: http://www.flickr.com
Nie kosztują jednak mało, a ich przeciwnicy jako jedną z naprawdę dużych wad wskazują konieczność regularnego smarowania. Jeżeli o tym zapomnimy, będą emitować bardzo dużo hałasu. Wyróżnia się również przekładnie łańcuchowe. Wszystkie typy przekładni mają konkretne cechy charakterystyczne, które w znaczny sposób wpływają na możliwe zastosowanie i popularność.