Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Odprawa fiskalna poza granicami kraju – jakie przynosi z sobą korzyści i ile możemy dzięki niej zyskać?

Najnowsze

Importowanie towarów to doskonałe źródło zarobku dla osób, które potrafią odpowiednio obracać kapitałem. Niestety dosyć często proceder ten jest zakłócany przez różnego rodzaju opłaty celne i podatki, które zamrażają kapitał w jednym miejscu, utrudniając obracanie nim.
pomiar temperatury
Source: pixabay.com


Istnieją jednakze sposoby, aby temu zaradzić – jakie?


Jeżeli szukasz miasta, które odznacza szybko funkcjonująca agencja celna Gdynia, Gdańsk ani pozostałe polskie porty z całą pewnością do nich nie należą. Cały proceder trwa tutaj o wiele dłużej niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej, zmuszając importerów do długiego oczekiwania, które może przynieść straty. Właśnie dlatego wielu importerów decyduje się na skorzystanie z otwartej furtki, jaką zostawia dla nich europejskie prawo – jest to odprawa fiskalna europejska. Możliwość ta obowiązuje jednak wyłącznie firmy działające na obszarze Unii Europejskiej. Prześwietlając w różnych europejskich krajach instytucję, jaką stanowi agencja celna Gdynia nie może się bowiem równać z odpowiednimi instytucjami w Belgii czy Niemczech.


budowa tarasu
Author: LIBET
Source: LIBET


podnośnik koszowy
Author: Glen Wallace
Source: http://www.flickr.com


Korzystając z tej możliwości możemy sprawić, że odprawa celna eksportowa wyniesie nas znacznie mniej – uregulujemy tylko cło. Spłatę należnego podatku VAT możemy natomiast nieco odwlec w czasie lub nawet zupełnie ominąć, co jest niezwykle korzystne i pozwala inaczej spożytkować zaoszczędzone w ten sposób pieniądze. Odprawa fiskalna w Niemczech czy Belgii pozwoli nam również skrócić czas postoju produktów w urzędzie celnym i przyspieszyć ich odprawę, co znacząco zmniejszy koszty ich składowania.

Czy odnalazłeś wymagane informacje na opisywany temat? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ale nie mniej fascynujące będą wiadomości na tym portalu. Wówczas przejdź tutaj (https://www.stacjakontroli.wroclaw.pl/pl/strona/25/Wroclaw-Krzyki).

Proce ten ma tyle zalet dla inwestorów, że coraz większa ich liczba stosuje go w czasie pracy, a sama odprawa celna eksportowa zyskuje coraz większe powodzenie wśród inwestorów z Polski.
W przypadku korzystania z tej opcji musimy jednakże dodać koszty przewozu towarów z niemieckiego portu do Polski – zazwyczaj przy wykorzystaniu samochodów ciężarowych.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Więc gorąco zapraszamy (https://www.maragency.pl/kategoria/dmuchawy/dmuchawy-jedno-i-dwu-stopniowe/25) do kolejnych naszych wątków, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Biorąc jednak pod uwagę wszystkie wydatki składowe całkowity koszt importowy i tak jest dużo korzystniejszy niż w przypadku bezpośredniego importu do Polski.