Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Przygotuj samochód do zimowej jazdy, a więc dlaczego dobrze zmienić opony z letnich na zimowe, gdy nadchodzi jesień

Najnowsze

Spadek temperatury w okresie jesienno-zimowym jest powodem tego, iż wymagana jest zamiana opon z letnich na zimowe. Wyłącznie w taki sposób można zagwarantować kołom właściwą przyczepność do jezdni przystosowaną do warunków atmosferycznych, a kierowcy i jego pasażerom – bezpieczeństwo.Opona letnia i zimowa – zasadnicze różnice. Opony na zimę są zbudowane nieco inaczej aniżeli ich odpowiednik na ciepłe miesiące.

wymiana opon
Author: lungstruck
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko posiadają one właściwe odprowadzanie wody w warunkach zimowych, a w dodatku utrzymują większą przyczepność przy niskich temp. – na pewno niniejszych cech nie mają ani opony letnie, ani te całoroczne. Różnice dotyczą także składu gumy, jak również wyglądu bieżnika. Dzięki większej liczbie nacięć opona jest elastyczniejsza, a co jest z tym powiązane – bardziej podatna na ugięcia. Zimą gwarantuje to lepsze osiągi, aniżeli na oponach letnich. Ponadto wspomniane nacięcia mają szersze rowki, a to pozwala na samooczyszczenie się kół w czasie jazdy. Specjalny skład opon zimowych to zachowanie dużej elastyczności także w niskich temp. – dzięki temu koła posiadają większą przyczepność do jezdni oraz umożliwiają skrócenie drogi hamowania.

Ta wskazówka z serwisu (http://www.manewr.eu/kursy-prawa-jazdy/szkolenia-kategorii-am-a1-a2/) będzie Ci odpowiadać, ponieważ też mówi o poruszanym w tym artykule problemie. Co równie istotne, robi to w porywający sposób.

Rzecz jasna ma to wpływ znacząco na bezpieczeństwo jazdy, więc dobrze zmienić opony na zimowe, kiedy temp. spada. Dobrym miejscem aby to uczynić jest przykładowo wulkanizacja szczecin.Kiedy oraz gdzie zmienić opony?
opony
Author: CONCAVO WHEELS
Source: http://www.flickr.com
Chociaż może się wydawać, że sygnałem do wymienienia opon z letnich na zimowe jest śnieg, tak naprawdę większe znaczenie ma średnia dobowa temp. powietrza.

Omawiany wątek z pewnością posiada ciekawe informacje, ale żeby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź link (https://sklep.oemtuning.pl/short-shiftery), który jest niesamowicie intrygujący.

Jeżeli utrzymuje się ona na poziomie poniżej 7ºC, trzeba pójść do warsztatu wulkanizacyjnego – także gdy nie ma jeszcze śniegu. Zakładanie opon zimowych ma sens oczywiście jedynie w przypadku, gdy zachowują one swoje parametry – wysłużone gumy ze startym bieżnikiem nie dadzą właściwych osiągów, a nawet mogą przyczynić się do niebezpiecznych i niekontrolowanych poślizgów. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, z pewnością rozwieją je pracownicy warsztatu trudniącego się wymianą opon. Sprawdzona wulkanizacja Szczecin to pewność, iż koła będą stosownie przygotowane do jazdy przez okres zimy.