Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Szycie. Rzeczy, jakie powinieneś zakupić

Najnowsze

To powinieneś posiadać! A więc co należy kupić by ułatwić sobie szycie. To takie proste gadżety, które upraszczają pracę czy też są po prostu nieodzowne.
I nie mówię tu o maszynie, albowiem w sumie te rzeczy przydadzą się także, gdy szyjesz ręcznie :)


przechowywanie
Author: silentworks.pl
Source: silentworks.pl


Igielnik. Ot zwyczajna poduszka na igły, niby możemy przechowywać je w pudełeczku, jednak wygodniej będzie wbijać je w poduszeczkę. Są też takowe poduszeczki wkładane na rękę – to dla tych, jacy bez ustanku igielnik gdzieś gubią. Prócz poduszeczek zwykłych są też magnetyczne, również niezły bajer. Prujka. Najważniejsze „narzędzie” :) nadzwyczaj ułatwia szycie prucie. Jest i tak, że cały wieczór spędzamy z prujką. To istotnie świetne narzędzie. Prujkę kupicie w każdej pasmanterii. Lamówka - nadzwyczaj przydatna każdej krawcowej.


Miarka.

Zaciekawił Ci się ten wpis? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu - ta witryna czujnik indukcyjny również z pewnością wpadnie Ci w oko.

Najfajniejsza to ta pospolita miarka zwijana. Z pewnością Wam się przyda. Do mierzenia nie wyłącznie siebie co materiału. Często należy skroić dodatkowe odszycie, lamówki, pasma spódnic itd., zatem miarka będzie obowiązkowym elementem wyprawki każdego kto szyje. Kreda, mydełka. I cokolwiek do uwidoczniania zaszewek, punktów, oznakowań na materiale. Kreda krawiecka, znikopis itd. Znikopis bajerancka kwestia – rysujesz, a później niknie. Jeżeli szyjesz z marszu to rekomenduję.

Masz ochotę zgłębić inny aspekt tej sprawy? Przeczytaj więcej porad tutaj (https://www.laccery.com/pl-pl/odbojnice-nierdzewne.html) - one na pewno rzucą nowe światło na analizowany temat.

Warto mieć białe mydełko oraz jakieś ciemniejsze by też znaczyć jasne tkaniny. Nożyczek powinniście mieć dwie pary, jakieś do papieru, a kolejne do tkaniny.
I tymi drugimi pod żadnym pozorem nie tniecie papieru, ponieważ papier tępi nożyczki. I choć moje są naprawdę zwyczajne to cały czas cudownie radzą sobie z materiałem. Następną przydatną rzeczą jest taśma polipropylenowa dostępna w każdej pasmanterii.