Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Technologia przetwarzania i wydobywania gazu ziemnego, możliwości wykorzystania we współczesnym świecie tego paliwa

Najnowsze

Jednym z trzech głównych mediów, jakie są dostarczane do większości mieszkań oraz domów, jest gaz ziemny. Jest on wydobywany on z naturalnych złóż które się znajdują pod powierzchnią ziemi, a później dokładnie oczyszczany i przetwarzany. Zależnie od tego, jakie jest złoże gaz ziemny można wydobywać różnymi technikami, niekiedy złoża gazu występują równolegle z ropą naftową.

palnik
Source: http://www.sxc.hu
Gaz zaraz po dostaniu się na powierzchnię nie będzie się nadawał do użytku, trzeba go jeszcze przygotować. W tym procesie usuwa z niego stałe zanieczyszczenia, parę wodną i związki siarki, i dopiero w takiej postaci jest możliwy do użycia. Zależnie od zawartości węglowodorów rozróżnia się gaz mokry, chudy i kwaśny. Pierwsze dwa rodzaje będą się różnić zawartością metanu, natomiast gaz kwaśny ma w sobie dużo związków siarki, które wymagają późniejszego usunięcia.

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia związane z tą problematyką, to kliknij tu i zobacz - na pewno Cię to zaciekawi.

Rodzaj gazu w bardzo dużym stopniu uzależniony jest od złoża, z którego się go wydobywa, a w praktyce jego parametry chemiczne bezpośrednio mają wpływ na cenę.

ogień
Author: U.S. Geological Survey
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludziom gaz ziemny kojarzy się z domową kuchnią, ale w praktyce dużą jego ilość zużywają zakłady chemiczne do wytwarzania wielu ważnych związków i substancji (więcej). Podstawowym składnikiem gazu ziemnego jest metan, i to właśnie on jest najczęściej używany jako baza do dalszego przerobu.
Na bazie gazu ziemnego powstaje szereg powszechnie stosowanych dziś tworzyw sztucznych, w dużym stopniu jest także wykorzystywany przy produkcji opon oraz nawozów. Jednak największe zastosowanie ma on przy produkcji energii.

Pragniesz dowiedzieć się więcej wiadomości na tego rodzaju temat? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz zdobądź pomocne info (http://arapneumatik.pl/k-89-zawory-kulowe-kompaktowe-miedzykolnierzowe) - niewątpliwie ono także okaże się dla Ciebie pasjonujące.

Gaz ziemny jest tani w transporcie i bardzo wydajny energetycznie, więc siłą rzeczy jest on chętnie stosowany przy produkcji energii grzewczej w ciepłowniach i prywatnych gospodarstwach. Jest też paliwem najbardziej ekologicznym spośród stosowanych obecnie - dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu ze szkodliwych substancji w czasie jego spalania nie wytwarzają się praktycznie żadne zanieczyszczenia typu sadzie, związki siarki lub azotu . Dzięki temu poprzez używanie gazu ziemnego chroni się Ziemię, co dzisiaj zaczyna mieć coraz większe znaczenie dla naszej przyszłości.