Użycie wysokogatunkowych blach mosiężnych

Najnowsze

Własności mechaniczne wyrobów z mosiądzu zależą od składu cynku. Podwyższenie jego ilości w mosiądzu przekłada się na trwałość i plastyczność stopu, przy czym najbardziej odpowiednie są wyroby z mosiądzu mieszczące 30% cynku.


Wyżej tego progu wzmaga się znamiennie twardość mosiądzu. W temperaturze ponad 200 °C mosiądze niezwykle szybko zaprzepaszczają własne przymioty mechaniczne.
blacha
Author: Mark Gaw
Source: http://www.flickr.com


Blacha - hardox 400 cena mosiężna charakteryzuje się dobrą skłonnością na obróbki plastyczne na zimno, można je lutować. Obróbka (www.anover.pl/) skrawaniem jest skomplikowana i rekomenduje się niskie szybkości skrawania. Odporność na korozję jest dobra w większości otoczeń. Nie przeznacza się do stosowania z kwasem octowym, połączeniami amoniaku, kwasu solnego i kwasu azotowego. Blachy mosiężne znajdują przeznaczenie w produkcji wymienników ciepła, podzespołów elektrycznych i części wyciskanych. Technologia przeróbki, również przeznaczenie stopu cynku z miedzią rozsądzają o rozdziale produktów z mosiądzu na mosiądze przekształcane plastycznie i mosiądze odlewnicze. Produkty z mosiądzów plastycznych sprzedawane są na ogół w postaci odkuwek, prętów, kątowników, kabli, blach, rur, taśm, pasów.
Blacha aluminiowa - , tak samo jak tafla aluminiowa, stworzona z wysokogatunkowego surowca, znajduje użycie przy przeróżnego typu dzisiejszych konstrukcjach machin, narzędzi i pojazdów.


Płyty aluminiowe zimno i gorąco walcowane, różnych stopów i stanów tworzywa znajdują dziś zastosowanie we wszelkich branżach przemysłu - .


Odpowiednie przewodnictwo cieplne blach aluminiowych, mała spoistość, to cechy inicjujące nowe obszary aplikacji dla blach walcowanych.