Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny przebiega w nieosiągalnym dotąd tempie.

Najnowsze

Obecnie rozwój technologiczny przebiega w niespotykanym dotąd tempie. Standardem stała się sytuacja, gdzie komputer zakupiony nie więcej niż dwa lata temu uznawany jest za antyk, który powinno się jak najszybciej wymienić.
Cloud
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każdego dnia w telewizji i internecie widzimy mnóstwo reklam prezentujących kolejne nowinki technologiczne oraz zachęcających do ich jak najszybszego zakupu. Sporo z nich od swoich prekursorów różni się tylko odrobinę większym ekranem lub troszkę szybszym procesorem. Co jakiś czas pojawiają się jednakże innowacje, które faktycznie ułatwiają życie. Jedną z tych innowacji są dane w chmurze (Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o danych w chmurze). Wprawdzie nie jest to punkt zwrotny na miarę wynalezienia silnika spalinowego, jednakże obecnie korzysta z nich zdecydowana większość osób często nawet nie myśląc o tym. Dane takiej jak na przykład listy naszych kontaktów, prywatne zdjęcia dalej odkryj więcej, zapisy naszych rozmów, czy nawet coś tak trywialnego jak nasze osiągnięcia w różnych grach, w większości przypadków są automatycznie zapisywane w chmurze, jeżeli tylko urządzenie którego używamy jest połączone z internetem. Taka sytuacja ma naturalnie zarówno wady, ale także zalety. Bez wątpienia zapisywanie danych w chmurze może być przydatne np. w sytuacji gdy zmieniamy telefon i po włączeniu nowego trzeba tylko zalogować się na własne konto, a wszystkie dane jak na przykład lista kontaktów bądź ustawienia aplikacji automatycznie ukażą się na nowym sprzęcie. W aspekcie wad należy wspomnieć zwłaszcza o zagadnieniach bezpieczeństwa. W ostatnim czasie kilkakrotnie mogliśmy przeczytać o aferach, w ramach których wyciekły prywatne zdjęcia celebrytów. Takie sytuacje sugerują, że technologia (sprawdź informacje) ta może nie być do końca bezpieczna, nie tylko dla ludzi sławnych, ale również dla każdego z nasz. Kolejnym wartym wspomnienia przykładem rozwoju technologicznego jest rozwój otwartych systemów operacyjnych. Ten rodzaj systemów operacyjnych jest konkurencją dla klasycznego oprogramowania. Charakteryzuje je otwarta struktura a także fakt, że bez żadnych konsekwencji można je dowolnie modernizować. Przykładem takiego wolnego oraz otwartego oprogramowania jest centos server, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności - Kontynuuj dalej o centos server.
Reasumując postęp technologiczny jest elementem naszego życia i na tym etapie raczej nie da się go już zatrzymać. Każdego dnia korzystamy z nowoczesnych, często nawet nie zwracając na to uwagi. Nowinki te mogą przynieść wiele pozytywnych zmian, ale również niekorzystnych sytuacji. Ważne jest, aby stosować je z rozwagą oraz pamiętać, iż to technologia musi pracować dla nas, a nie odwrotnie.