Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Wyrusz na wiosenną wycieczkę do Wrocławia. Poznaj najpiękniejsze punkty w mieście!

Najnowsze

W ciepłe dni opłaci się zabrać plecak i wybrać się na wycieczkę po jednym z najciekawszych miast w Polsce! Zobacz to miasto i sprawdź dlaczego jest tak uwielbiane.
Miejsca, w których nie może Cię nie być

Konstrukcje stalowe są powszechnie używane przy różnego typu budowach
Author: glasseyes view
Source: http://www.flickr.com
Wyobraźnia człowieka jest nieograniczona, właśnie dzięki temu mamy możliwość podziwiać i korzystać z wielu różnorodnych dzieł współczesnej architektury (doweidz się więcej). Architekci w swoich pomysłach strają się wykorzystać przeróżnych tworzyw. Udając do Wrocławia należy koniecznie zobaczyć Halę Ludową. W 2006 r. została wciągnięta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także wzięta za jedno z największych osiągnięć budownictwa XX wieku. Wewnątrz Hali wyodrębniono miejsce dla Centrum Poznawczego, gdzie można poznać jej przeszłość czy genezę powstania. Z powodu jej obszernośći jest miejscem licznych występów czy imprez. Przy Hali położona jest najogromniejsza z fontann w Polsce, a okala ją przepiękny Park Szczytnicki.

Przejdź na autorski serwis (https://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-grodzisk-mazowiecki/)! Tam czeka na Ciebie kolejna świetna dawka najlepszych postów na ten temat. Nie zwlekaj!

Rozłożona jest na przestrzeni 1 ha, wyposażona w 800 lampek i 300 dysz wodnych - w trakcie pokazów robi niesamowite wrażenie. Miasto w swoim dorobku ma również interesujące konstrukcje stalowe śląskie - PROMUS Katowice Sp. z o.o.. W niedalekiej odległości od Hali jest usytuowana Iglica. Ta konstrukcja waży 40 ton i ma 96 m. długości. Zbudowana została podczas trwania Wystawy Ziem Odzyskanych, która miała pokazać sukces zwierzchnictwa Polskiej Republiki Ludowej na terytoriach zachodnich. Zaurocz się pięknem natury
Wrocław może poszczycić się najdłużej działającym Zoo w kraju. Ponadto w Zoo mieszka koło 12 000 stworzeń z ponad 1000 gatunków, więc jest to także największe Zoo w Polsce. Czynnie uczestniczy w ocalaniu zagrożonych ras. Zoo ciągle próbuje urozmaicić swoją ofertę - z tego powodu możemy również zobaczyć tam Afrykanarium. Jest to wyjątkowy kompleks w którym ujrzymy zwierzęta mieszkające w wodach Afryki. Stworzone jest z 19 akwariów i basenów, które zamieszkują płaszczki i inne duże ryby pelagiczne. By ich podziwianie było prawdziwą przyjemnością został wybudowany przezroczysty tunel ciągnący się aż przez 18 m. Całkowita powierzchnia Afrykanarium to prawie 2 ha! Więc jeśli zastanawiasz się co zorganizować w przyjemny letni dzień, bezwzględnie wybierz się na wypad do Wrocławia. Z pewnością pobyt w Zoo wywoła niezatarte doznania.