Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/oskbartek.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu opłaca się poddać zregenerowania zużytą turbosprężarkę?

Najnowsze

Historia turbodoładowania jest nieomal tak dawna, jak dzieje silnika spalinowego. Początkowa turbosprężarka wykazywała ograniczone zastosowanie, nadawała się do wykorzystywania tylko do bardzo dużych silników, typu silniki w okrętach.
W biznesie motoryzacyjnym etap dodawania mocy silnikom zaczął się razem z silnikami ciężarówek. Odtąd krok po kroku rozpoczęło się wykorzystywanie tego procesu do biznesu motoryzacyjnego.

Znaczenie turbin w autach osobowych nabierało na sile, bo wzrastała ich jakość, a wydzielanie CO2 widocznie zmniejszała się (dobra strona). Dziś turbodoładowanie motorów spalinowych przede wszystkim nie jest roztrząsane pod względem wydajności, ale wiąże się ze sporym zmniejszeniem zużycia paliwa, a to w efekcie przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska.

W tym artykule są niezwykle ciekawe informacje, ale kiedy chcesz zgłębić więcej, odszukaj także (https://sklep.oemtuning.pl/akcesoria-do-kosmetykow) inne dane, które dostępne są tutaj.

Identycznie wygląda to jeśli przyjrzymy się sytuacji samochodów ciężarowych. Stąd tak istotne jest, by turbina była zawsze sprawna. W kwestii usterek, których nie sposób się ustrzec, obligatoryjna jest regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego. To spory koszt, jednak o wiele bardziej opłacający się niż zamiana starej sprężarki na całkowicie nową. Nie dziwi więc, iż mechaników specjalizujących się tylko w turbosprężarkach istnieje taki ogrom.

samochód BMW
Author: Tom
Source: http://www.flickr.com
Żeby lepiej ogarnąć znaczenie turbosprężarek i tego jak istotna jest regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego, warto pojąć tę mechanikę i zaznajomić się z zasadą spalania benzyny w silniku. Obecnie, najbardziej popularne i znane są silniki czterosuwowe. Proces pracy takiego typu jednostki napędowej wykonywany w trakcie podwójnego obrotu wału wykorbionego składa się z następujących etapów: ssania, kompresowania, dekompresji i wydychania, a mianowicie wydzielania CO2.Taka nieskomplikowana zasada funkcjonowania jednostki napędowej dostarcza różne możliwości ulepszania jego mocy, poprzez: powiększenie pojemności skokowej, lub zwiększenie prędkości obrotowej. Znając te proste zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie wydaje się niczym trudnym - . silniki (www.arapneumatik.pl/k-64-silniki-pneumatyczne-parker)